Kategórie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kód:
270/22373
Výrobca:
NEERA
Variant produktu:
3 x 1000ml
Dostupnosť:
Predaj skončil
Kokosový olej je najbohatším prírodným zdrojom nasýtených mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom (angl.skratka MCT alebo MCFA), ktoré sú ľahko stráviteľné, v tele sa neukladajú vo forme tuku, sú okamžitým zdrojom energie, v pečeni sa okamžite menia na energiu (neukladajú sa tam v podobe tuku), pomáhajú stimulovať telesný metabolizmus.

Kokosový olej nevyvoláva zvýšenie inzulínu v krvi. Obsahuje aj kyselinu laurovú, ktorá sa v našom tele premení na monolaurin (ten je tiež súčasťou materského mlieka), ktorý má antivírusové a antibakteriálne pôsobenie. Odoláva vplyvom tepla a oxidácie, zostáva stabilný aj pri vysokých teplotách. Preto je kokosový olej výborný aj pre tepelné spracovanie, pečenie, vyprážanie. Neobsahuje cholesterol. Obsahuje aj kyselinu kaprylovú, ktorá má okrem iného antivírusové účinky.16020 kokosovy olej

Prírodný, vegánsky, geneticky neupravovaný produkt.

Zloženie:

100% nehydrogenizovaný kokosový olej (nehydrogenizovaný= bez použitia chemického procesu pre zvýšenie bodu topenia a stability). Pri teplote nižšej ako cca 26°C tuhne. Opätovné topenia a tuhnutia oleju vôbec neškodia, nemenia jeho zloženie ani neznižujú množstvo živín.

Použitie:

je vhodný na priamu konzumáciu, do krémov a pomazániek ako náhrada za maslo a margarín, atď, je ideálny pre tepelnú úpravu- pečenie, vyprážanie atď, neprepaľuje sa. Do 198°C neoxiduje. Okrem vnútorného použitia je výborný aj pri starostlivosti o pokožku.

Výroba:

olej vylisovaný z dužiny kokosového orecha. Pri výrobe neboli použité žiadne chemické látky, konzervačné látky, farbivá ani dochucovadlá. Je bez kokosovej vône a chuti, čo je veľmi výhodné pre pečenie, vysmážanie a vonkajšie použitie na pokožku.

100% čistý rastlinný olej

3000ml

čistá hmotnosť 3 x 940g

Priemerné hodnoty v 100g výrobku: energia 875kcal (3670kJ), tuky 100g.

Skladujte na suchom mieste, nemusí sa skladovať v chlade ani po otvorení.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie