Kategórie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kód:
258/25569
Výrobca:
NATURAL PHARM
Variant produktu:
200 tabliet
Dostupnosť:
Skladom
25.00€ 32.50€
Bez DPH: 20.83€

Množstvo

Amygdalin - vitamín B17 Amygdalin - vitamín B17
100 tabliet

Kód: 259/25570
15.00€
19.50€
Skladom
Amygdalin - vitamín B17 Amygdalin - vitamín B17
200 tabliet

Kód: 258/25569
25.00€
32.50€
Skladom

Amygdalin - vitamín B17

Na amygdalin (ktorému sa neoficiálne hovorí aj vitamín B17) sa vedci zamerali vďaka kmeňu Hunzov, ktorý žije v pakistánsko-indickej oblasti a na ktorých je zaujímavá ich dlhovekosť. Členovia tohto kmeňa sa totiž bežne dožívajú 100 rokov. A pri skúmaní ich stravy sa zistilo, že medzi hlavné súčasti ich jedálnička patria marhule. Viac než plodov si ale Hunzovia vážia ich jadrá, v ktorých sa vyskytuje už zmieňovaný amygdalin. Amygdalin dáva jadrám ich charakteristickú horkú chuť a je obsiahnutý napr. aj v mandliach, jadrách broskýň, čerešní alebo sliviek.

Jeho priaznivý vplyv na ľudský organizmus sa podrobuje neustálym výskumom a v súčasnosti sa skúma jeho vplyv pri prevencii a liečbe nádorov. Amygdalin sa využíva aj ako súčasť prostriedkov proti dráždivému kašľu alebo proti nevoľnostiam.

* Viac o amygdaline vo videu: Svet bez rakoviny - príbeh vitamínu B17

Zloženie:

 (1 tableta - 700 mg): Inulín 662 mg, Amygdalín 35 mg, protihrudkujúca látka: Stearan horečnatý.

Stearan horečnatý (emulgátor, protihurdkujúca látka) - bezpečná prísada, nie sú známe negatívne účinky tejto látky

INULÍN Je fruktózový polysacharid - rozpustná vláknina rastlinného pôvodu, ktorá má prebiotické účinky. Ide o čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium Intibus).Hoci ide o látku sacharidovej povahy, inulín telo nedokáže svojimi enzýmami rozštiepiť a vďaka tomu sa dostane až do hrubého čreva, kde plní svoju funkciu. Inulín je prebiotickej povahy, čo znamená, že je tzv. potravou, pre naše črevné baktérie, ktoré si vďaka nemu zachovávajú správnu funkciu.

Odporúčané dávkovanie:

2 tablety denne, po dobu 40 dní

Skladovanie:

Skladujte pri teplote od +5°C do +25°C, v dobre uzatvorenom obale, na suchom a tmavom mieste. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Upozornenie:

 Výživový doplnok je nevhodný pre deti do 12 rokov, tehotné a dojčiace ženy, pre osoby s poruchami krvotvorby, hemofilikov, osoby s transplantovanými orgánmi a tkanivami a pre ženy, ktoré chcú otehotnieť.

Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku!

Schválené ÚVZ SR č. OHVBPKV/4743/2015/Ht

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie
Súvisiace produkty