Kategórie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kód:
118/24971
Výrobca:
ZEPTER
Variant produktu:
Compact III + oxy sprej
Dostupnosť:
Momentálne vypredané
Biolampa BIOPTRON - trieda B použitá Biolampa BIOPTRON - trieda B použitá
Compact III + oxy sprej

Kód: 118/24971
299.00€
388.70€
Momentálne vypredané Strážny pes

POUŽITÝ - ZÁNOVNÝ PRÍSTROJ v stave so známkami použitia - trieda B

 

Biolampa BIOPTRON COMPACT III

BIOPTRON Compact III prístroj svetelnej terapie je navrhnutý pre použitie v domácnosti, v nemocniciach a v zdravotníckych zariadeniach.

S prístrojom sa ľahko zaobchádza a pre zabezpečenie pohodlia je vybavený časovým spínačom, ktorý vydáva zvukový signál každé dve minúty. Pre šikovné uskladnenie doma i na cestách je prístroj dodávaný v plastovom kufríku.

Vlastnosti:

kozmetický svetelný systém, s revolučným prístrojom určeným na zdravotnú starostlivosť. Malá lampa s možnosťou držania v ruke.

Výhody:

Starostlivosť s prístrojmi Bioptron má pozitívne účinky na kožné bunky. Po použití svetla BIOPTRON koža pôsobí živšie a svetlejšie, pociťujete jemnejšiu pokožku, ktorá je zdravšia.

Terapia svetlom BIOPTRON je svetovo patentovaná technológia. Medicínsky prístroj so špecifickou technológiou svetelného žiarenia, ktorá vydáva svetlo elektromagnetického spektra produkované bežne slnkom ale bez UV žiarenia. Je to čisté prírodné svetlo, preto je možné používať ďalšie kozmetické prípravky na pleť, aby ste dosiahli účinnejšieho liečiaceho efektu.

Použitie:

Biolampa je použiteľná na širokú škálu ochorení:

 • kožné (napríklad akné, ekzémy, lupienka, celulitída, vredy, herpes a pod.)
 • ochorenia pohybového aparátu (napr. bolesť a únava nôh, artróza kĺbovreuma)
 • gynekologické problémy (poranenie prsnej bradavky, poruchy laktácie a i.)
 • stomatologické problémy (bolesti zubov, pooperačné bolesti ústnej dutiny atď.)
 • ostatné (alergie, depresia, poruchy spánku, vysoký a nízky krvný tlak, zápcha atď.)

Ako pôsobí polarizované svetlo Biolampy na imunitný systém?

Polarizované svetlo Biolampy aktivuje obranný systém organizmu, čím je prospešný celému organizmu. Pôsobí priamo na membránu tkanivových buniek, vrátane bielych krviniek, ktoré sú rozhodujúcimi činiteľmi pri obrannej reakcii nášho imunitného systému.

Aktivované touto špeciálnou formou svetla sa poškodené bunky obnovujú, aby zostali kompletne funkčnými. Lineárne polarizované svetlo Biolampy teda posilňuje imunitný systém cestou regenerácie buniek. Po aplikácií polarizovaného svetla Biolampy sa zvyšuje delenie buniek, čo je možné preukázať pri urýchlení hojenia zapálených kožných afekcií.

Okrem toho sa pôsobením polarizovaného svetla Biolampy normalizujú aj metabolické procesy v bunkách. To, že svetlo skutočne pôsobí fotomodifikačne, bolo dokázané vedeckými prácami z renomovaných odborných pracovísk potvrdzujúcimi rýchle zmeny cirkulujúcej krvi človeka pri použití Biolampy.

Zvýšila sa nasýtenosť krvi kyslíkom, znížila sa rýchlosť sedimentácie červených krviniek. Predpokladá sa aj zmena štruktúry bielej krvinky pôsobením aplikácie polarizovaného svetla Biolampou , tým aj zmena funkcie. Dochádza k výraznému zvyšovaniu obrannej aktivity a tvorbe baktericídnej bielkoviny, čo umožňuje ovplyvniť imunitný systém.

Ako pôsobí polarizované svetlo Biolampy pri ochoreniach kože?

V praxi môžeme účinok polarizovaného svetla využívať už od novorodeneckého veku. Svetlo skutočne pôsobí na krv v povrchových vrstvách pokožky, kde je vysoká hustota krvných vlásočníc a pôsobením svetla urýchľuje napr aj liečbu novorodeneckej žltačky.

Citlivá koža novorodenca a dojčaťa je terénom pre ovplyvnenie urýchlenia hojenia rôznych kožných prejavov, kožných defektov, vyparenín, odierok, ale i alergických prejavov na koži. V predškolskom a školskom veku sú časté drobné oderky na koži vznikajúcich rôznymi poraneniami pri hre. Po očistení rany je vhodná skorá aplikácia polarizovaného svetla Biolampou. Nielen urýchľuje hojenie rany, ale i pre zmiernenie bolesti.

Tiež vrodené, geneticky podmienené kožné ochorenia, napríklad lupienka /psoriáza/, epidermolýza /veľkoplošné olupovanie kože/, možno preliečovať Biolampou.

Jednoznačné liečebné účinky pozorujeme pri liečbe oparov /herpesov/, zápalových kožných prejavov, .t.j. kožných infekcií vznikajúcich pôsobením baktérií, vírusov, kvasiniek.

Kožné alergické ochorenia, najčastejšie vrodená kožná precitlivelosť /atopia, alergodermia/, neurodermatitída a v dospievajúcom veku zapálená uhrovitosť kože /akné/ sú vďačným terénom pre viditeľný úspech lokálnej liečby polarizovaným svetlom. Popáleniny sú terénom pre veľmi účinné liečebné ovplyvnenie hojenia pôsobením Biolampy. Účinky nesprávneho slnenia a následné popáleniny kože zmierni liečba Biolampou.

Ako pôsobí Biolampa a polarizované svetlo na pohybový aparát?

V dojčenskom veku sa stretávame s príznakmi detskej mozgovej obrny, ktoré vyžaduje intenzívnu rehabilitačnú liečbu. Použitie aplikácie Biolampy výrazne urýchľuje vývoj psychomotoriky. Stavy po kostných zlomeninách, po úrazoch končatín, pri zápalových ochoreniach veľkých i malých kĺbov, vyvolaných baktériami a vírusmi, pri vrodených anomáliách využívame stimulačné a liečebné účinky polarizovaného svetla. V súčasnosti je novým fenoménom porúch pohybového aparátu dlhotrvajúce "vysedávanie" pri počítačoch, či už pri vzdelávaní, ale i pri počítačových hrách. Dôsledkom je bolestivosť krčnej, prípadne hrudnej chrbtice. Pomocnú ruku podáva Biolampa resp.aplikácia svetelnej terapie vo všetkých vekových katergoriách.

BIOLAMPA ÚČINNÁ ZBRAŇ PROTI CHRÍPKE ALEBO ako pôsobí polarizované svetlo pri ochoreniach dýchacích ciest?

Patria k najčastejším dôvodom pre návštevu ambulancie napr. detského lekára alebo všeobecných, obvodných lekárov . Využitím účinkov polarizovaného svetla môžeme priebeh ochorenia zmierniť, urýchliť ústup symptomatológie a súčasne stimulovať imunitný systém. Jednoznačný vplyv tejto podpornej terapie môžeme potvrdiť pri ovplyvnení kašľa ako hlavného a najčastejšieho príznaku v ambulancii praktického lekára , pri diagnóze zápalu horných ciest dýchacích, ako sú zápal hrdla, hltana, hrtana /akútna laryngitída/, zápalu prínosových dutín, nosa, zápalu nosovej a krčných mandlí.

Je možné tiež ovplyvnenie ochorení dolných dýchacích ciest, pri zápaloch priedušiek, ale tiež pri zápaloch stredného ucha, pri ochoreniach sliznice dutiny ústnej, pri prerezávaní zubov, pri bolesti zubov spôsobených zubným kazom. V súčasnosti stúpa výskyt ochorení dýchacích ciest, ktoré vznikajú pôsobením alergénov zo stravy, zo znečisteného životného prostredia, z nadmerného používania alergizujúcich látok. K týmto ochoreniam patrí senná nádcha a astma. Biolampa resp. svetelná terapia posilňuje imunitu i v tomto prípade, súčasne zmierňuje príznaky sťaženého dýchania.

Ako pôsobí Biolampa a polarizované svetlo pri liečení rán a obnove tkanín?

Poúrazové rany, preležaniny, otvorený vred predkolenia, pooperačné jazvy sú citlivým terénom pre urýchlenie lokálnej liečby svetlom. Taktiež častou indikáciou pre použitie Biolampy a svetelnej terapie je liečenie bolesti v reumatológii, v športovej medicíne umožňuje nielen liečbu, ale i zrýchlenie rekonvalescencie pohybového aparátu. Vynikajúca doplnková liečba pomliaždenín, odrenín, vyvrtnutí, tiež regenerácii svalov, kĺbov, tkanív.

Biolampa spôsob liečby Ideálne je použiť Biolampu ktorá mimochodom vyhovuje veľkosťou všetkým vekovým kategóriam. Liečba je individuálna, možno využiť nami ponúkaný návod, v komplikovanejších prípadoch je potrebné a nevyhnutné konzultovať lekára Taktiež doba trvania je prísne individuálna. Účinok liečby polarizovaným svetlom je často krát veľmi priekazný. Mnohokrát len niekoľko použití Biolampy, ukáže výsledok aplikácie svetelnej terapie.  

Polarizované svetlo:

Vždy keď zmeníte svetelný lúč tak, aby väčšina svetelných lúčov vibrovalo rovnakým smerom, dosiahneme polarizáciu svetla.

Použitím spektra SIEDMICH farebných filtrov, upravíte účinok svetla tak, aby lepšie pôsobila na oblasti tela, ktoré sú vyznačené farebne na obrázku. Dodaním správneho svetla, sa aktivuje biosystém v postihnutej oblasti a aktivuje jeho prirodzenú regeneráciu.

Technické parametrere:

 • Priemer filtra cca. 4 cm
 • Zdroj napätia 100-230 V~, 50/60 Hz
 • Spotreba energie 56 VA
 • Menovitý výkon halogénu 20 W
 • Kvalita ochrany Trieda II, IP 20
 • Typ zariadenia Typ BF
 • Hmotnosť bez stojana 0,5 kg
 • Teplota prostredia - pri prevádzke +10°C až +40°C - pri skladovaní -30°C až +45°C
 • Vlnová dĺžka 480 - 3400 nm
 • Stupeň polarizácie >95% (590 - 1550 nm)
 • Špecifická hustota sily priem. 40 mW/cm 2
 • Energia svetla za minútu v priem. 2.4 J/cm 2
 • Registrované pod značkou Rady Európy CE

Obsah balenia: 

 • biolampa Bioptron Compact III
 • integrovaný časovač a adaptér
 • prívodná šnúra
 • praktické kufríkové balenie

 

Na biolampu Vám ponúkame záruku podľa dohody. Predávame výlučne originálne produkty od firmy ZEPTER.

V prípade kúpy použitej lampy preferujeme osobný odber na našej prevádzke.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie
Súvisiace produkty