Kvôli horšej kvalite ovzdušia trpí respiračnými ochoreniami stále viac ľudí. Z hľadiska závažnosti sa držia na druhej priečke všetkých chorôb, hneď za kardiovaskulárnymi ochoreniami. Napriek tomu ich často podceňujeme a nejaké to kašlanie alebo sťažené dýchanie mnoho ľudí nerieši, až kým neprejde do závažného štádia, ktorého liečba je oveľa náročnejšia.

Väčšinu problémov s hornými aj dolnými dýchacími cestami je možné účinne liečiť a zmierňovať pomocou inhalátora.

Čo to vlastne inhalátor je a môže pomôcť aj vám?

Ako inhalátor funguje?

Inhalácia je druh terapie, pomocou ktorej sa liečivá dostávajú do nášho organizmu vdychovaním vo forme pary alebo hmloviny. Najväčšou výhodou inhalácie je jej presná aplikácia na potrebné miesto, teda dýchacie cesty. V porovnaní s inými spôsobmi prijímania liekov prináša minimálne vedľajšie účinky a rýchly účinok.

Podávanie liečivých látok zabezpečuje inhalátor – jednoduchý prístroj, ktorý vytvára z tekutého roztoku jemnú hmlu vhodnú na inhaláciu pomocou nasadenej masky. Vdychovanie liečivej pary je bezbolestné, bezpečné aj pre deti a takmer okamžite uľahčuje rozpúšťanie a vykašliavanie hlienu.

Vďaka jeho jednoduchej a pohodlnej obsluhe môžete inhalátor používať aj v pohodlí domova pocítiť tak rýchlu úľavu pri ťažkostiach, ako napríklad:

  • Astma
  • Prechladnutie
  • Bronchitída
  • Zápal pľúc a priedušiek
  • Cystická fibróza

Aké roztoky môžete inhalovať?

  • Fyziologický roztok chloridu sodného (NaCl 0,9 % )ide o základný sterilný roztok, ktorý sa používa na riedenie ďalších liečiv, ale je tiež vhodný na samostatné inhalovanie
  • Minerálna voda Vincentka -  pomáha pri upchatom nose, bolestiach hrdla a uľahčuje vykašliavanie hlienu
  • Roztok kyseliny hyalurónovej – podporuje regeneráciu slizníc pri astme, zápale priedušiek a iných ochoreniach
  • Mukolytické roztoky – riedia sa s roztokom chloridu sodného a podporujú vykašliavanie hlienu, napríklad Mucosolvan, Bromhexin, Ambrobene a pod.

Ako si vybrať vhodný inhalátor?

 

Pri výbere inhalátora je okrem typu dôležitých niekoľko ďalších parametrov, ako napríklad hlučnosť, objem zásobníka a nebulizačný výkon, ktorým sa označuje rýchlosť tvorby pary.

Objednajte si svoj inhalátor ešte dnes a doprajte si úľavu, ktorú si vaše pľúca zaslúžia.