Vo svete zdravotníckych produktov existuje pomocník, ktorý nás môže zachrániť pred bolesťami a nepohodlím spojeným s deformáciami prstov na nohách. Oddeľovače prstov sú malými, no efektívnymi pomôckami, ktoré majú schopnosť zmierniť tlak, zlepšiť postavenie prstov a prispievať napríklad aj k liečbe halluxov. 

V tomto článku sa pozrieme na to, aké problémy môžu tieto jednoduché, no účinné pomôcky riešiť, aké typy existujú a prečo by ste si ich mali zadovážiť.

Aké problémy môžu riešiť?

Oddeľovače prstov sú skvelými pomocníkmi pre tých, ktorí čelia problémom spojeným s deformáciami prstov na nohách. 

Môžu vám pomôcť s týmito problémami:

-    liečba halluxov
-    kladivkové prsty
-    zabraňujú vybočeniu a prekrývaniu  prstov
-    zmierňujú tlak a trenie medzi prstami 
-    napomáhajú udržiavať správne postavenie prstov

Medzi ich výhody patrí aj to, že pri ich používaní sa vám uvoľnia svaly na nohách, a ochránia vás aj pred vznikom bolestivých a nepríjemných kurích ôk.

Typy oddeľovačov prstov

V našom eshope máme pre vás široký výber oddeľovačov prstov vyrobených z kvalitných materiálov. Silikónové alebo gélom naplnené varianty sú navrhnuté tak, aby sa dokonale prispôsobili tvaru vašich nôh a poskytli úľavu od bolesti. Nájdete u nás aj rôzne formy a veľkosti oddeľovačov prstov, napríklad aj vo forme hydratačných ponožiek, separátorov na jednotlivé prsty, a pomôcky na vybočený palec, aby si každý našiel ideálnu pomôcku podľa svojich potrieb.

Oddeľovače prstov môžu byť jednoduchým riešením, ktoré dokáže vylepšiť pohodlie a kvalitu života, prispôsobia sa vašim nohám, a poskytnú vám optimálnu podporu počas liečby.